Dombóvár- Kaposszekcső- Csikóstőttős Társult Evangélikus Egyházközség

Egyházközségünk sokszínű és nyitott: alkalmainkon egyaránt megtalálhatóak a régi hagyományok és a formabontó, friss elképzelések és ötletek. Tudjuk, hogy hol vannak a gyökereink, de benne élünk a jelenben: mai nyelven, a ma emberét szólítjuk meg, érthetően.

Jelmondatunk: …jót tenni jó! Ennek szellemében igyekszünk Jézus tanítványai lenni, tanúskodni a legegyszerűbb, hétköznapi helyzetekben, megélni a hitünket.

Fontos számunkra a kaposszekcsői templomkertben lévő idősotthonunkban  folyó diakóniai munka, a „kezek evangéliuma”. Ránk bízott idős testvéreink ápolása, gondozása küldetés és hivatás egyszerre, ugyanakkor naponta emlékeztet az élet érékére, a mindennapok apró ajándékaira, az élet múlandóságára.

Dombóváron 2022. szeptember 1- től működik a Dombóvári Evangélikus Iskola, amelyben több, mint 400 gyerek oktatása zajlik. Büszkeségünk az iskola tagintézménye, az Alapfokú Művészeti Iskola: növendékeink rendszeres szereplői, fellépői alkalmainknak, egyházi és városi ünnepeinknek.